Companie ce activeaza in domeniul importului de produse

Recrutam Asistent Achizitii pentru unul dintre partenerii nostri care activeaza in domeniul importului de produse.

Cerinte:

·         Experienta profesionala de minim 1 an, de preferat intr-o functie similara;
·         Studii superioare, de preferat in domeniul economic;
·         Cunostinte limba engleza –nivel avansat;
·         Cunostinte operare PC, MS Office (Excel, Word) – nivel mediu.

Abilitati:

·         Excelente abilitati de organizare si comunicare;
·         Orientare catre rezultat, atitudine proactiva, flexibilitate;
·         Prioritizare a activitatilor;
·         Responsabilitate si corectitudine;
·         Sociabilitate;
·         Capacitatea de solutionare a problemelor in conditii de stres;
·         Dorinta de a invata si a se dezvolta profesional.

Responsabilitati:

·         Urmareste intregul proces al comenzilor, de la achizitie pana la livrarea in depozit;
·         Relationeaza cu furnizorii externi privind livrarea comenzilor si gestioneaza zilnic atributiile operationale in relatia cu acestia;
·         Se asigura de verificarea documentelor necesare achizitiilor: documente de transport, date logistice, fise de furnizor;
·         Urmareste corectitudinea si actualizeaza datele in sistemul si cataloagele companiei (informatii privind comenzile, articole, preturi, date de livrare, etc);
·         Relationeaza constant cu departamentul Logistic si informeaza asupra schimbarilor;
·         Raspunde la toate solicitarile venite atat din interiorul companiei cat si din exteriorul acesteia (furnizori), legate de activitatea comerciala;
·         Furnizeaza rapoarte specifice solicitate constant de Marketing Manager si General Manager;
·         Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale in limita atributiunilor care ii sunt alocate.

Beneficii

·         Mediu de lucru placut
·         Salariu motivant