• Full Time
  • Bucuresti

Companie specializată în servicii de outsourcing IT, care oferă soluții IT complete.

Recrutam System Engineer pentru unul dintre partenerii nostri care activeaza in industria IT.

Cerinte:

  • Studiile superioare de specialitate, reprezinta un avantaj;
  • Experienta pe pozitii similare, in domeniul IT, minim 5 ani;
  • Cunostinte de limba engleza, nivel mediu;
  • Abilitati bune de relationare, receptivitate, promptitudine;
  • Capacitate de lucru in echipa;
  • Capacitate de organizare eficienta a activitatii;
  • Certificarile sau experienta de lucru – Microsoft,Linux,Cisco,LPI,VmWare, reprezinta un real avantaj;
  • Disponibilitate ridicata pentru deplasari locale;
  • Permis de conducere cat. B.

Responsabilitati:

  • Asigurarea suportului remote si on-site pentru clientii companiei (statii de lucru, servere, echipamente de retea);
  • Asigura monitorizarea infrastructurii IT a clientilor companiei (statii de lucru, servere, echipamente de retea);
  • Administrare servere Microsoft Windows / Linux;
  • Administrare cPanel/WHM;
  • Administrarea echipamentelor de retea
  • Administrarea serviciilor de backup conform planurilor de backup
  • Administrare sisteme de virtualizare – VmWare,Hyper-V
  • Participarea activa in proiectarea solutiilor de infrastructura
  • Realizarea si actualizarea documentatiei tehnice pentru clienti

Beneficii

  • posibilitatea dezvoltarii unei cariere pe termen lung intr-o echipa tanara si dinamica
  • formare profesionala continua si suport pentru dezvoltarea personala si profesionala
  • tichete de masa