• Full Time
  • Bucuresti
  • This position has been filled

Companie ce activeaza in domeniul IT

Recrutam Administrator IT pentru unul dintre partenerii nostri care activeaza in industria IT.

Cerinte

– studii superioare in domeniul tehnic, reprezinta un avantaj
– minim 3 ani experienta in domeniul IT
– cunostinte limba engleza – nivel mediu
– abilitati bune de relationare, receptivitate, promptitudine
– capacitate de lucru in echipa
– capacitate de organizare eficienta a activitatii
– capacitate de lucru in conditii de stres
– reprezinta un plus certificarile sau experienta de lucru in Microsoft, Linux, Cisco, LPI, VmWare, etc.
– disponibilitate ridicata pentru deplasari locale
– permis de conducere cat. B ( reprezinta un plus detinerea uni automobil propriu – se deconteaza combustibilul si reviziile)

Responsabilitati

– Asigurarea suportului remote si on-site pentru clientii companiei (servere)
– Asigura monitorizarea infrastructurii IT a clientilor companiei (servere, echipamente de retea)
– Administrarea servere Microsoft Windows
– Administrare cPanel/WHM

– Administrarea echipamentelor de retea
– Administrarea serviciilor de backup conform planurilor de backup
– Administrare sisteme de virtualizare (VmWare,Hyper-V)

– Participarea activa in proiectarea solutiilor de infrastructura
– Realizarea si actualizarea documentatiei tehnice pentru clienti

Beneficii

– posibilitatea dezvoltarii unei cariere pe termen lung intr-o echipa tanara si dinamica

– formare profesionala continua si suport pentru dezvoltare personala si profesionala

– bonuri de masa, laptop, telefon