• Full Time
  • București

Marketing si Comunicare

Recrutăm PR Account Manager pentru unul dintre partenerii noștri din domeniul marketing si comunicare.

Cerințele sunt următoarele:

  • Experiență pe o poziție similară de minim 2 ani.
  • Experiența în presă, reprezintă un avantaj.
  • Abilități de comunicare orală și scrisă excelente în diverse domenii.
  • Adaptabilitate la schimbare.
  • O bună cunoaștere a limbii engleze/ română.
  • Persoană creativă, pragmatică, analitică.
  • Personalitate plăcută, pozitivă, sociabilă, entuziastă, orientată spre soluții și client.
  • Atenție la detalii și capacitate de a gestiona mai multe proiecte în același timp.
  • Capacitate de automotivare.
  • Pasiune pentru domeniu.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

  • Elaborarea strategiiilor și planurilor de PR.
  • Account management.
  • Management și dezvoltare de relații media.
  • Realizarea materialelor de comunicare.
  • Realizarea planurilor editoriale și derularea campaniilor de promovare pe rețelele sociale/ bloguri.
  • Negocierea și coordonarea participării clienților agenției la evenimente externe de promovare.
  • Organizarea evenimentelor/ campaniilor speciale/ conferințelor pentru clienții agenției.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

  • Posibilități de dezvoltare în cadrul companiei.
  • Flexibilitate.