Digital Marketing

Recrutăm Web Designer pentru unul dintre partenerii noștri din domeniul digital marketing.

Cerințele sunt următoarele:

  • Experiență de 3-5 ani pe o poziție similară.
  • Experiență de lucru cu soft-uri pentru design precum: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator.
  • Experiență de lucru în Figma.
  • Experiență în utilizarea Infusionsoft.
  • Cunoștințe despre principiile SEO.
  • Capacitatea de a înțelege experiența utilizatorului.
  • Abilități excelente în web design.
  • Cunoștințe despre standardele si tehnologiile internaționale de web design.
  • Creativitate și deschidere la idei noi.
  • Adaptabilitate și deschidere pentru a învăța constant noi tehnici.
  • Abilități excelente de comunicare.
  • Bune abilități de lucru în echipă.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

  • Participarea la discuțiile cu clienții companiei.
  • Stabilirea conceptelor de design.
  • Crearea de wireframes, storyboards, user flows, process flows, sitemaps.
  • Stabilirea standardelor și bunelor practici referitoare la design.
  • Proiectarea exemplelor paginilor web, inclusiv culorile și font-urile.
  • Pregătirea planurilor de design și prezentarea structurii site-ului.
  • Colaborarea cu echipa de programatori.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

  • Task-uri și proiecte provocatoare.
  • Modalitate de lucru remote.
  • Mediu de lucru dinamic.