• Full Time
  • București

Furnizarea de soluții din domeniul metrologiei

Recrutăm Reprezentant Tehnic pentru unul dintre partenerii noștri care își desfășoară activitatea în furnizarea de soluții din domeniul metrologiei.

Cerințele sunt următoarele:

–        Experiență anterioară în lucrul cu software-uri specializate: CAD/ CATIA; și/ sau sisteme de măsură/ control; și/ sau sisteme electronice și de automatizări; și/sau PLC-uri – transmitere pachete de date, etc – criteriu eliminatoriu;

–        Experiență de lucru de minim 3-5 ani;

–        Experiență în domeniul tehnic, de preferat electronic;

–        Studii superioare în domeniul tehnic: electronică, electrotehnică, automatizări, telecom;

–        Limba engleză – nivel avansat;

–        Abilități de comunicare și de prezentare;

–        Capacitate foarte bună de a lucra cu clienți interni și externi, pentru a defini și cuantifica cerințele tehnice din piață;

–        Cunoașterea principiilor de funcționare ale produselor similare cu cele pe care le comercializăm – constituie un avantaj esențial;

–        Disponibilitatea de a călători în țară și ocazional în străinătate;

–        Permis conducere categoria B.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

–        Capacitate de familiarizare cu produsele oferite; vei beneficia de training de inducție;

–        Participarea la training-urile tehnice oferite de către furnizori;

–        Realizarea de activități de presales în vederea realizării ofertelor împreună cu departamentele implicate, către clienti;

–        Gestionarea și dezvoltarea portofoliului de produse;

–        Managementul relațiilor cu furnizorii din portofoliu;

–        Urmărirea procesului de ofertare de la primirea oportunității până la închiderea oportunității (won/ lost);

–        Colaborarea permanentă cu departamentul de Vânzări;

–        Realizarea ofertelor tehnice și financiare pentru oportunitățile identificate de către departamentul de Vânzări;

–        Actualizarea informațiilor despre produsele din portofoliu în sistemele interne ale companiei, precum și pe website;

–        Transmiterea de informații către echipa de vânzări prin organizarea de sesiuni de training pentru produsele din portofoliu;

–        Deplasări ocazionale la clienți;

–        Asigurarea backup-ului tehnic în cadrul evenimentelor organizate de către departamentul de Vânzări.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

–        Mediu de lucru plăcut, birou modern;

–        Tichete de masă;

–        Salariu motivant;

–        Prime de obiectiv/ performanță;

–        Expunere națională și internațională;

–        Laptop, telefon, autoturism de serviciu (inclusiv pentru deplasări personale).