• Full Time
  • București
  • This position has been filled

Furnizor de soluții pentru amenajări interioare

Recrutăm Sales Director pentru unul dintre partenerii noștri din domeniul amenajărilor interioare.

Cerințele sunt următoarele:

  • Studii superioare în business.
  • Experiență relevantă pe un rol similar.
  • Cunoștințe despre domeniul construcțiilor, arhitectură, piețe imobiliare.
  • Capacitatea de a conduce procesul de vânzări.
  • Abilități de comunicare excelente, ascultare activă.
  • Abilități de negociere și de prezentare.
  • Cunoașterea modului de a dezvolta soluții orientate spre client, personalizate și realizabile.
  • Înțelegerea modului de poziționare a produselor față de concurenți.
  • Cunoștințe foarte bune de limba engleză.
  • Experiență în lucrul cu CRM-uri și ERP-uri.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

  • Coordonarea întregii activități de vânzări la nivel local și regional.
  • Coordonarea vânzărilor, promoțiilor și campaniilor locale și regionale.
  • Rol cheie în negocierile contractelor cu clienții.
  • Participarea activă la procesul de selecție a furnizorilor.
  • Gestionarea și rezolvarea reclamațiile clienților cu privire la un produs sau serviciu.
  • Stabilirea discount-urile conform politicilor și procedurilor interne.
  • Fidelizarea și retenția clienților.
  • Conducerea și motivarea echipei de Project Directors și Associate Projects Directors.
  • Planificarea și coordonarea procesului de angajare și de formare a membrilor echipei.
  • Dezvoltarea și monitorizarea obiectivelor echipei de vânzări, efectuarea evaluărilor anuale ale performanței.
  • Stabilirea bugetelor și a planului de vânzări; aprobarea cheltuielilor.
  • Urmărirea și analiza statisticilor vânzărilor pe baza unor valori cantitative cheie.
  • Raportarea periodică a fluxului de numerar și gestionarea procesului de urmărire a plății facturilor.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

  • Pachet financiar motivant.
  • Bonsuri.