• Full Time
  • Bucuresti

Companie ce activeaza in domeniul IT

Recrutam Contabil Senior cu experienta solida pentru unul dintre partenerii nostri care activeaza in domeniul IT.

Cerinte

– studii superioare de specialitate

– minim 5 ani de experienta in contabilitate si fiscalitate

– certificare de Expert Contabil

– cunostinte solide de legislatie contabila

– foarte bune competente de lucru in soft-uri de contabilitate

– cunoasterea limbii engleze la nivel conversational

– capacitate foarte buna de adaptare la situatii noi

– capacitate foarte buna de a lucra in echipa

Responsabilitati

– gestionarea activitatii financiar-contabile a companiei

– elaborarea situatiilor financiare

– evaluarea balantelor de verificare si a situatiilor contabile periodice

– intocmirea reconcilierilor

– verificarea jurnalelor de TVA

– realizarea rapoartelor solicitate de catre management-ul companiei

– arhivarea si organizarea documentelor financiar- contabile

Beneficii

– salariu competitiv

– tichete de masa

– asigurare medicala

– prime si bonusuri