• Full Time
  • București

IT

Avem disponibile 2 poziții de Java Developer pentru unul dintre clienții noștri din industria IT.

Poziția 1 – Spring applications (Eclipse); Postgresql.

Poziția 2 – JDBC, concurrency, reflection, messaging – must to have; Gradle, JAX WS/RS, ASM, dynamic class loading – nice to have.

Cerințele sunt următoarele:

–        Experiență de minim 3 ani pe o poziție similară;

–        Experiența în industria de telecomunicații reprezintă un avantaj;

–        Studii în Inginerie Calculatoarelor/ Inginerie electrică și informatică;

–        Cunoștințele de programare Smallworld și Python reprezintă un plus;

–        Problem solver;

–        Atenție la detalii;

–        Focus pe rezultate;

–        Spirit de echipă.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

–        Corectarea bug-urilor;

–        Proiectarea si propunerea de personalizare;

–        Consiliere pentru implementări complexe ale clienților;

–        Menținerea unei imagini de ansamblu asupra arhitecturii produsului;

–        Planificarea și proiectarea schimbărilor majore ale produsului;

–        Implementarea de noi funcții și îmbunătățiri;

–        Optimizarea codului;

–        Executarea testelor de performanță.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

–        Mediu de lucru cu specific intraprenorial;

–        Work – life balance;

–        Autonomie în organizarea task-urilor;

–        Flexibilitatea programului;

–        Bonusuri;

–        Asigurare medicala;

–        Tichete de masa.