• Full Time
  • Cluj-Napoca

IT – Medical Software

Recrutăm .NET Software Developer pentru unul dintre partenerii noștri din domeniul IT – Medical Software.

Cerințele sunt următoarele:

  • Diplomă de licență în informatică sau într-un domeniu similar.
  • 2 ani de experiență în utilizarea C# sau .NET Framework, de preferat ASP.NET Core.
  • Experiență cu SQL, de preferat PostgreSQL.
  • Experienţă cu paradigma de programare orientată pe obiecte.
  • Cunoștințe bune despre algoritmi și structuri de date.
  • Cunoașterea modelelor de design standard din industrie.
  • Experiență cu gestionarea codului sursă, instrumente de urmărire a problemelor și de raportare.

Oricare dintre următoarele va fi considerată un plus:

  • Capacitatea de a scrie cod curat, încapsulat, testabil și bine documentat.
  • Experiență cu testarea unitară automată.
  • Experiență în gestionarea eficientă a seturilor mari de date (1M – 10B).
  • Experiență cu DICOM sau HL7.
  • Experiență cu scripting Python.

Soft skills:

  • Abilități de comunicare excelente.
  • Gândire critică; proiectați cod de înaltă calitate, robust, scalabil și testabil.
  • Capacitatea de a urmări și rezolva probleme detaliate.
  • Creativitate și rezolvare de probleme; descoperirea de noi abordări ale problemelor descoperite.
  • Adaptabilitate; gestionați cu ușurință modificările cerințelor, întârzierile intrărilor sau alte evenimente neașteptate.
  • Multitasking.
  • Comunicare avansată în limba engleză scrisă și verbală.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

  • Implicare în întâlnirile de proiectare a aplicațiilor dezvoltate în cadrul echipei, împreună cu managementul produsului.
  • Analizezi și menții aplicațiile software existente având în vedere viteza și scalabilitatea.
  • Implicare în toate fazele dezvoltării software-ului.
  • Monitorizezi calitatea și performanța aplicațiilor prin testare și întreținere.
  • Contribui la alegerile de proiectare oferind un punct de vedere tehnic.
  • Participi la testarea unitară, revizuirea codului și testarea integrării.
  • Înțelegi standardele specifice software-ului medical (DICOM/HL7/IHE).
  • Descoperi, explorezi și rezolvi defectele de programare.
  • Participi la întâlnirile zilnice de brainstorming și strategie.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

  • Pachete de beneficii atractive, care includ sprijin pentru activități extra-muncă, precum sport: înot, tenis, fitness, etc., tichete de masă, asigurări medicale private, pensie privată.
  • 25 de zile de concediu anual.
  • Program de lucru flexibil: birou & remote.
  • Certificari și susținere pentru dezvoltare profesională.
  • Oportunitate de a te alătura unei companii în creștere și de a-ți asigura evoluția profesională.
  • Birou în sediu central.
  • Mediu de lucru plăcut și stimulant, cu o echipă suportivă.