• Full Time
  • București

IT software

Recrutăm Software Test Engineer pentru unul dintre partenerii noștri din industria IT software.

Cerințele sunt următoarele:

  • Diplomă universitară în inginerie electrică, inginerie informatică sau o calificare similară.
  • Minim 3 ani experiență în testarea software-ului integrat.
  • Experiență în utilizarea instrumentelor de testare a unităților software sau de testare a componentelor, de preferat: Tessy, dar pot fi un plus: Rational Test Realtime, VectorCast, Cantata, Parasoft DTP.
  • Bună cunoaștere a limbajului C.
  • Doors – cunoștințe bune.
  • Cunoștinte generale despre electronică și Embedded systems.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

  • Dezvoltarea și întreținerea specificațiilor de testare software: modul și integrare teste, pe baza specificațiilor și arhitecturii software existente.
  • Efectuarea modulului/unității dinamice automate și testarea de integrare a embedded software, cu determinarea acoperirii codului.
  • Raportarea rezultatele testelor si acordarea suportului necesar echipei de software în clarificări/ identificare probleme.
  • Îmbunătățirea procesului de testare și a mediului de testare.
  • Susținerea strategiei noastre în relația cu clienții: zero-error.
  • Cunoștințe despre metodologiile de testare; certificarea ISTQB reprezintă un plus.
  • Limba engleză – nivel avansat.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

  • Mediu de lucru cu specific intraprenorial.
  • Work – life balance.
  • Autonomie în organizarea task-urilor.
  • Flexibilitatea programului.
  • Pachet financiar motivant.