IT Software

Recrutăm Business Development Representative pentru unul dintre partenerii noștri din domeniul IT Software.

Cerințele sunt următoarele:

  • Experiență de minim 3 ani în vânzarea de servicii sau soluții IT.
  • Studii universitare comerciale sau în Computer Science.
  • Experiență în utilizarea tool-urilor de sales.
  • Abilități de networking.
  • Cunoștințe generale de marketing.
  • Abilități excelente de comunicare și de prezentare.
  • Limba engleză – nivel avansat.
  • Perseverență.
  • Capacitate de automotivare.
  • Capacitatea de a identifica idei noi pentru îmbunătățirea activității de sales și pentru generarea de rezultate.
  • Motivație pentru îmbunătățirea propriei activități.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

  • Stabilirea strategiilor de vânzări pentru a genera oportunități de business.
  • Identificarea clienților potențiali și a oportunităților de business.
  • Abordarea potențialilor clienți prin cold calling și e-mail-uri personalizate.
  • Generearea de lead-uri.
  • Prezentarea către clienți a soluțiilor software, beneficiilor, avantajelor competitive și a condițiilor comerciale.
  • Organizarea și participarea la întâlnirile cu clienții.
  • Implicarea activă în stabilirea ofertelor comerciale.
  • Participarea la negocierea contractelor.
  • Dezvoltarea portofoliului de clienți.
  • Colaborarea cu echipa de marketing pentru dezvoltarea strategiilor de promovare și de construire a brand-ului de companie.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

  • Pachet financiar motivant.
  • Bonusuri de Sărbători și de ziua de naștere.
  • Asigurare privată de sanatate.
  • Tichete de masă.
  • Al 13-lea salariu.
  • Program de lucru flexibil.
  • Posibilitatea de a lucra remote sau de la birou.
  • Mediu de lucru dinamic.
  • Oportunități de dezvoltare profesională.
  • Team-building-uri.