IT Software

Recrutăm Mid Backend Developer – Node.js – Timișoara/ Remote pentru unul dintre partenerii noștri din domeniul IT Software.

Cerințele sunt următoarele:

  • Experiență de lucru în Node.js – minim 1 an.
  • Cunoștințe despre design patterns.
  • Experiență pe zona de testing frameworks – e.g. jest, mocha.
  • Experiență cu CI/CD și integrare cu testare, precum și fluxuri de lucru Git, cum ar fi recenzii de cod pentru solicitările de îmbinare – GitHub.
  • Experiență in dezvoltare cloud native & stateless applications.
  • Experiență în scrierea și revizuirea SQL.

Sunt considerate un plus:

  • Experiență în construirea GraphQL APIs folosind cele mai bune practici.
  • Experiență în REST patterns și API design, documentare și testare, inclusiv cunoștințe despre instrumente precum swagger și postman.
  • Experiență cu serviciile AWS PaaS – DynamoDB, Lambda, etc.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

  • Proiectezi, faci documentarea și implementezi arhitectura care acceptă aplicații mobile și web.
  • Rezolvi și iei în considerare securitatea, scalabilitatea, disponibilitatea și performanța.
  • Dezvolți funcții și remediezi erorile în API.
  • Urmezi politicile de testare existente și partajarea oportunităților de îmbunătățire (unitate, integrare și e2e).
  • Prioritizezi task-urile, raportezi progresul.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

  • Salariu competitiv.
  • Bonusuri de Sărbători și de ziua de naștere.
  • Asigurare privată de sanatate.
  • Tichete de masă.
  • Al 13-lea salariu (inclusiv pentru colaborare b2b).
  • Task-uri provocatoare.
  • Program de lucru flexibil.
  • Posibilitatea de a lucra de la distanță sau la birou.
  • Oportunitate de dezvoltare a abilităților și dezvoltare profesională.
  • Teambuilding-uri.