IT Software

Recrutăm Senior React Engineer – Timișoara/ Remote pentru unul dintre partenerii noștri din domeniul IT Software. Job-ul este full time, modalitatea de colaborare este prin contract b2b.

Cerințele sunt următoarele:

  • Experiență pe o poziție similară: 2 – 3 ani.
  • Bună înțelegere a modelelor UX și UI.
  • Autonomie și bune abilități organizatorice.
  • Spirit de echipa.
  • Experiență de lucru în: Typescript, React Hooks, Redux, Context API, CSS, în special flexbox.
  • Reprezintă un plus utilizarea unui CSS în soluția JS, Figma.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

  • Construirea de platforme React de înaltă calitate, care se remarcă în termeni de scalabilitate, performanță și utilizare.
  • Propunerea de noi idei pentru a îmbunătăți procedurile și procesele existente.
  • Colaborarea cu echipa pentru a oferi interfețe care să ofere o experiență de utilizator interactivă.
  • Livrarea task-urile la timp.
  • Urmarea strategiei de dezvoltare bazată pe teste.
  • Menținerea și dezvoltarea librăriei de coduri.
  • Scrierea de cod curat și structurat.
  • Preluarea, transformarea și agregarea de date din API-uri.
  • Înțelegerea proiectului și asigurarea performanței.
  • Testarea, remedierea erorilor și optimizarea pentru performanță maximă.
  • Asigurarea funcționalității.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

  • Task-uri provocatoare.
  • Salariu competitiv și bonusuri în funcție de performanță.
  • Program de lucru flexibil.
  • Posibilitatea de a lucra de la distanță sau la birou.
  • Oportunitate de dezvoltare a abilităților și de dezvoltare profesională.
  • Asigurare privată de sanatate.
  • Teambuilding-uri.