• Full Time
  • București

Metrologie - Servicii de Mediu

Recrutăm Director Tehnic pentru unul dintre partenerii noștri din domeniul metrologiei.

Cerințele sunt următoarele:

  • Studii superioare tehnice în domenii precum: automatică, electrotehnică, mecanică.
  • Experiență pe o poziție similară în domenii precum: automatizări industriale, electronică.
  • Autonomie în desfășurarea activității.
  • Deschidere pentru a învăța constant lucruri noi.
  • Bune abilități de comunicare și de prezentare.
  • Abilități de leadership.
  • Disponibilitate pentru deplasări ocazionale în țară.
  • Limba engleză – nivel avansat.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

  • Coordonarea echipei de service: Product Manager, Ingineri Service.
  • Formarea și motivarea echipei de service.
  • Comunicarea constantă atât cu furnizorii, cât și cu clienții.
  • Organizarea și susținerea de prezentări și demonstrații în teritoriu pentru a crește și susține vânzările.
  • Crearea unui program de training de inducție.
  • Elaborarea unui plan de acțiune pentru a crește numărul de contracte de service.
  • Dezvoltarea nivelului de cunoștințe tehnice al inginerilor de service.
  • Optimizarea resurselor de timp alocate reparațiilor.
  • Optimizarea deplasărilor pentru puneri în funcțiune și reparații.
  • Asigurarea calității serviciilor oferite de echipa de service.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

  • Pachet salarial motivant.
  • Bonusuri.
  • Mașină de serviciu.