Energie

Recrutăm Inginer Ofertare pentru unul dintre partenerii noștri din domeniul energetic.

Cerințele sunt următoarele:

  • Experiență de minim 2 ani de în elaborarea de oferte în domeniul electric/ energetic.
  • Studii superioare tehnice, constituie un avantaj specializările din domeniul energetic – electro, termo, mecanic, instalații.
  • Experiența în utilizarea E-devize constituie avantaj.
  • Cunoștințe AutoCad – nivel basic.
  • Cunoștințe avansate de utilizare MS Office – Word, Excel.
  • Bune abilități de comunicare, planificare, organizare, lucru în echipă.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

  • Preiei solicitările de la colegii din echipă.
  • Analizezi documentația primită de la Beneficiari: caiete de sarcini, fișe de date, istoric consumuri energetice, studii de fezabilitate, etc.
  • Participi la colectarea de date și efectuezi ante-măsurători prin deplasarea la punctele de lucru ale Clientului, respectiv centralizezi și prelucrezi datele referitoare la serviciul și/ sau proiectul de ofertat.
  • Identifici echipamentele, materialele care intră în componența ofertei și propui soluția tehnică optimă, în principal pentru: centrale fotovoltaice, centrale de cogenerare cu turbine, lucrări de instalații electrice.
  • Te asiguri, în colaborare cu echipa de Achiziții, că ofertele de la furnizori sunt în permanență actualizate.
  • Elaborezi devizele aferente ofertelor.
  • Prezinți Managerului de departament soluția tehnică propusă și devizul, spre aprobare, înainte de a elabora oferta.
  • Elaborezi oferta tehnică și financiară, conform cerințelor Beneficiarului și a soluției agreate cu Managerul de departament.
  • Elaborezi documentele anexe ofertei tehnice, solicitate în licitații.
  • Asiguri suport echipei de Vânzări în transmiterea răspunsurilor la solicitarile de clarificări primite din partea Beneficiarilor, precum și în etapa de negociere a ofertelor.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

  • Abonament la o rețea privată de sănătate.
  • Beneficii non-financiare și financiare.

To apply for this job email your details to ana.zafiu@careerinvest.ro