IT

Recrutăm Enterprise Account Executive pentru unul dintre partenerii noștri din domeniul IT.

Cerințele sunt următoarele:

  • Cel puțin 5 ani de experiență recentă în vânzarea de soluții software complexe de aplicații SaaS sau servicii de marketing digital către o piață verticală majoră.
  • Experiența în vânzarea de soluții SaaS către marketing, customer success și agenții digitale.
  • BA/BS în Informatică, Administrarea Afacerilor sau Marketing.
  • Interes și pasiune pentru inovația tehnologică și industria comerțului electronic.
  • Experiență de lucru cu Hubspot și LinkedIn Sales Navigator.
  • Abilități excepționale de comunicare verbală și scrisă în limba engleză.
  • Abilitatea de a lucra autonom într-un mediu cu ritm rapid.
  • Capacitate de automotivare și dinamism.
  • Disponibilitate pentru călătorii.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

  • Generarea de noi lead-uri prin networking și prospectare, inclusiv cold calling, precum și prin utilizarea activităților de marketing și PR ale companiei.
  • Veți stabili și dezvolta relațiile de business cu directorii executivi ai clienților și companiilor potențiale;
  • Veți realiza prezentări de vânzări către clienți și potențiali clienți la toate nivelurile.
  • Veți interacționa cu o varietate de departamente: Marketing, Operations și Customer Experience și factori de decizie de nivel superior ai companiilor din zona alocată. Prezentați utilizările produselor, beneficiile, avantajele competitive și condițiile comerciale; facilitați follow-up-ul tehnic pentru închiderea vânzărilor.
  • Vânzarea în cont țintă (prospecție/generare de lead-uri, calificare, strategii de închidere, negocieri etc.).
  • Dezvoltarea relațiilor profesionale cu clienții existenți și potențiali.
  • În colaborare cu echipa de marketing dezvoltați și implementați campanii de generare a cererii.
  • Coordonați și participați activ la negocierile contractuale.
  • Acționați ca reprezentant al companiei la conferințe și evenimente din industrie.
  • Managementul procesului de vânzări.
  • Dezvoltarea și menținerea cunoștințelor aprofundate despre ofertele de soluții ale companiei.
  • Menține o înțelegere în timp real a concurenței pentru a ajuta la stabilirea propunerilor și a prețurilor bazate pe câștig.
  • Participa la intalnirile de planificare a vânzărilor.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

  • Pachet financiar motivant.
  • Bonusuri în funcție de performanțe.
  • Posibilități de dezvoltare.
  • Mediu de lucru dinamic.

To apply for this job email your details to ana.zafiu@careerinvest.ro