• Full Time
  • București
  • This position has been filled

IT

Cerințele sunt următoarele:

– Studii superioare în domeniul tehnic, reprezintă avantaj;

– Experiență în domeniul IT (minim 5 ani);

– Cunoștințe limba engleză – nivel mediu;

– Abilități bune de relaționare, receptivitate, promptitudine;

– Capacitate de lucru în echipă;

– Capacitate de organizare eficientă a activității;

– Reprezintă un plus certificările sau experiența de lucru (Microsoft, Linux, Cisco, LPI, VmWare, etc.);

– Disponibilitate pentru deplasări locale;

– Permis de conducere cat. B.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

– Asigurarea suportului remote și on-site pentru clienții companiei (servere, storage, echipamente rețea);

– Asigurarea monitorizării infrastructurii IT a clienților companiei (servere, storage, echipamente rețea);

– Administrarea și implementare servere Microsoft Windows/ Linux;

– Administrarea cPanel/WHM;

– Administrarea echipamentelor de rețea (Cisco/ Fortigate/ Aruba/ Ruckus/ Juniper/ Barracuda etc.);

– Administrarea și implementarea serviciilor de backup ,replicare, DR, etc.;

– Administrarea și implementarea sistemelor de virtualizare (VmWare, Hyper-V);

– Administrarea și implementare soluțiilor cloud (O365, Azure, AWS, GCP);

– Administrarea și implementarea soluțiilor de securitate (Antivirus/ Antispam / Firewall, etc);

– Participarea activă în proiectarea soluțiilor de infrastructură și implementarea acestora;

– Realizarea și actualizarea documentației tehnice pentru clienți ;

– Administrarea și gestionarea inventarele de echipament IT și licențe;

– Gestionarea fluxului de viață al echipamentelor și licențelor (propunere de achiziție, declasare, etc.).

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

–        Tichete de masă;

–        Remunerarea activității în afara programului de lucru (noapte, weekend etc.);

–        Abonament servicii medicale;

–        Program flexibil/ Work from home days;

–        Consultanță pentru dezvoltarea profesională;

–        Suport pentru obținerea certificărilor (zile libere, plata examenelor, discount-uri, etc.);

–        Sporuri salariale lunare în funcție de nivelul de certificare;

–        Decontarea cheltuielilor de transport;

–        Lucrul într-o echipă tânără și dinamică;

–        Dezvoltare profesională continuă prin accesul la cele mai noi tehnologii;

–        Dezvoltarea profesională prin participarea în numeroase proiecte;

–        Zi de naștere liberă.