Recrutăm Sales Development Representative pentru unul dintre partenerii noștri din domeniul IT.

Cerințele sunt următoarele:

  • Motivație pentru o carieră în vânzările de software.
  • Experiență într-un mediu axat pe clienți, cum ar fi vânzările cu amănuntul/ corporate, outbound/ inbound support, recrutare, consultanță etc.
  • Capacitate de a gestiona un volum mare de apeluri și să comunicați cu o gamă largă de cumpărători (de la VP la C-levels).
  • Abilități interpersonale excepționale.
  • Pasionat de produsele tehnologice și dispus să depună efortul de a învăța o varietate de sisteme și procese.
  • Abilități excepționale de comunicare în limba engleză, atât orală, cât și scrisă, împreună cu abilități excelente de ascultare și o prezență pozitivă.
  • Recompensele financiare, oportunitățile de creștere și promoțiile te motivează.
  • Capacitate de automotivare. Vezi imaginea de ansamblu.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

  • Crearea cererii (cold calling), răspuns la cerere (warm calling) și gestionarea cererii. Vei efectua zilnic apeluri direcționate outbound/ inbound și e-mailuri personalizate către contacte, intrând într-o cadență regulată de dezvoltare de noi oportunități de afaceri.
  • Comunici eficient propunerile pe mai multe linii de produse pentru a asigura întâlnirile inițiale cu clienții potențiali.
  • Lucrezi cu Account Executives pentru a discuta și a stabili strategii de a pătrunde în conturile vizate cu scopul de a stabili întâlniri de calitate.
  • Lucrezi îndeaproape cu echipa de marketing pentru a executa campanii personalizate.
  • Vei urmări activitățile pe LinkedIn și Hubspot și vei deveni un profesionist al acestor sisteme.
  • Participi la 1:1’s, întâlniri de echipă, traininguri, apeluri de vânzări, apeluri de descoperire, demonstrații etc. pentru a vă dezvolta abilitățile.
  • Colaborezi cu colegii tăi, împărtășind metodologii standard, “oops moments,” și jocuri de rol pentru a te asigura că ești concentrat pe îmbunătățirea continuă.
  • În calitate de SDR, ești responsabil pentru contactarea liderilor și a directorilor din organizații de toate dimensiunile din mai multe verticale. Obiectivul tău este să îi ajuți pe lideri să obțină informații despre piața lor, clienți și angajați, ceea ce le permite să ia decizii mai rapide, bazate pe date.
  • Identifici factorii de decizie și/sau factorii de influență în cadrul unei organizații în mai multe departamente diferite.
  • Înțelegi impactul pe care produsele și serviciile companiei îl au asupra clienților.
  • Le explici potențialilor clienți cum instrumentele și serviciile noastre pot ajuta organizațiile lor să treacă la următorul nivel.
  • Lucrezi bine cu colegii de echipă pentru a stabili strategii și a planifica metode creative pentru a genera mai multe oportunități de afaceri.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

  • Pachet financiar motivant.
  • Posibilități de dezvoltare.
  • Mediu de lucru dinamic.

To apply for this job email your details to ana.zafiu@careerinvest.ro