Recrutăm Sales Leader pentru unul dintre partenerii noștri din domeniul IT.

Cerințele sunt următoarele:

  • Experiență în gestionarea unei echipe de vânzări enterprise-level.
  • Abilități puternice de comunicare, conștientizare a mesajului transmis echipei, a modului în care este transmis și a percepției acestuia.
  • Experiența în vânzarea de soluții SaaS către marketing, customer success și agenții digitale.
  • Studii superioare.
  • Cunoștinte profesionale de limba engleză, atât verbal cât și scris.
  • Experiență semnificativă în vânzări enterprise-level.
  • Experiență în utilizarea Hubspot și LinkedIn Sales Navigator.
  • Înregistrarea depășirii cotelor trimestriale la nivel de echipă prin dezvoltarea competențelor bazate pe metrici și managementul intern al echipei.
  • Înțelegerea modului de lucru la negocierea unui contract complex.
  • Disponibilitate pentru călătorii.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

  • Coordonezi, construiești și dezvolți echipele Enterprise & Mid Market Account Executives și Sales Development Representatives.
  • Dezvolți relații profesionale cu clienții și potențialii clienți.
  • Gestionezi negocierile/acordurilor contractuale cu mai mulți reprezentanți simultan.
  • Abordare antreprenorială pentru gestionarea eficientă a funcției de vânzări.
  • Implicarea activă în strategia Go to Market a organizației prin reprezentarea nevoilor clientului și oferirea de feedback.
  • Colaborarea eficientă cu alte departamente ale organizației: Product, Marketing, Legal, and Operations.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

  • Pachet financiar motivant.
  • Bonusuri în funcție de performanțe.

To apply for this job email your details to ana.zafiu@careerinvest.ro