• Full Time
  • București

IT

Cerințele sunt următoarele:

–        Studii superioare de profil (absolvent studii tehnice de specialitate IT: Universitatea Politehnică – Automatică și Calculatoare, Electronică, Academia de Studii Economice – Facultatea de Statistică, Cibernetică și Informatică Economică; Facultatea de Matematică-Informatică sau echivalente);

–      Limba engleză – nivel avansat
–      Limba franceză – nivel începător
–        Minim 3 ani experiență în instalare, configurare, administrare și monitorizare aplicații (aplicațiile informatice specifice domeniului financiar-bancar constituie un avantaj);

–        Cunoștințe generale de lucru cu sisteme de operare de tip Unix (Linux, IBM AIX), Microsoft Windows;

–        Cunoștințe generale de lucru cu baze de date Microsoft SQL Server, Oracle, PostgreSQL, MySQL;

–        Cunoștințe generale de lucru cu middleware IBM WebSphere și IBM MQ, Weblogic, Tomcat, Jboss, Informatică PowerCenter;

–        Cunoștințe generale de programare (python constituie un avantaj) sau cunoștințe generale de shell scripting ( bash, powershell, batch);

–        Cunoștințe generale de arhitecturi software și elemente de infrastructură hardware;

–        Cunoștințe generale de soluții de virtualizare/ containerizare (VMWare, Hyper-V, Docker, Openshift);

–        Cunoștințe generale networking ;

–        Experiență în utilizarea tool-urilor de monitorizare servere și aplicații (Check MK, BMC TrueSight, Microsoft SCOM, Nagios, Splunk, Oracle Grid, etc );

–        Experiență în utilizarea unui tool de automatizare pentru procesare batch și transfer de fișiere (de preferat BMC Control-M);

–        Cunoștințe generale metodologie ITIL cu focus pe procesele de change management, incident și problem management;

–        Adaptabilitate și disponibilitate în situații de urgență;

–        Inițiativă și proactivitate, analiza și evaluarea informațiilor, capacitatea de a găsi soluții optime.

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:

–        Gestionarea implementării în mediul de producție a aplicațiilor bancare;

–        Asigurarea suportului de nivel 2 pentru aplicațiile bancare și sistemele conexe;

–        Operațiuni recurente de administrare aplicații bancare.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:

–        Tichete de masă;

–        Remunerarea activității în afara programului de lucru (noapte, weekend etc.);

–        Abonament servicii medicale;

–        Program flexibil/ Work from home days;

–        Consultanță pentru dezvoltarea profesională;

–        Suport pentru obținerea certificărilor (zile libere, plata examenelor, discount-uri, etc.);

–        Sporuri salariale lunare în funcție de nivelul de certificare;

–        Decontarea cheltuielilor de transport;

–        Lucrul într-o echipă tânără și dinamică;

–        Dezvoltare profesională continuă prin accesul la cele mai noi tehnologii;

–        Dezvoltarea profesională prin participarea în numeroase proiecte;

–        Zi de naștere liberă.